O ile właściciel auta osobowego nie musi w sposób szczególny martwić się o zakup oleju silnikowego, bo zwyczajnie w ciągu roku zużywa jego niewielką ilość, o tyle w przypadku właścicieli firm transportowych czy rolników, którzy użytkują wiele maszyn, korzystniejszym rozwiązaniem są zakupy hurtowe. Profesjonalna hurtownia olejów dysponuje nie tylko szeroką ofertą różnych typów olejów silnikowych, przekładniowych czy hydraulicznych, ale także sprzedaje je w ilościach hurtowych, w niższych cenach.

Oleje silnikowe i inne oleje do pojazdów

Warto pamiętać, że w odróżnieniu od pojazdów osobowych, w których wymienia się w zasadzie wyłącznie olej silnikowy (co pewien czas zalecana jest również wymiana oleju w skrzyni biegów, zwłaszcza w przypadku pojazdów wyposażonych w automatyczne skrzynie biegów), w pojazdach ciężarowych, ciągnikach rolniczych, maszynach budowlanych i innych pojazdach specjalistycznych dość często pojawia się również konieczność wymiany oleju przekładniowego i hydraulicznego. W hurtowniach z olejami zwykle można zaopatrzyć się także w różne rodzaje smarów i olejów uniwersalnych przeznaczonych do konserwacji maszyn i urządzeń. Oczywiście profesjonalna hurtownia olejów najczęściej oferuje także szereg płynów eksploatacyjnych i technicznych zużywanych podczas codziennej eksploatacji pojazdów. Przykładem są płyny chłodnicze i hamulcowe, płyny do spryskiwaczy  i AdBlue.

Korzyść zakupów w ilościach hurtowych

Gdy zachodzi konieczność zakupu dużej ilości oleju silnikowego lub dowolnie innego, a także specjalistycznego smaru lub płynu eksploatacyjnego, korzystanie z oferty tradycyjnych sklepów nie ma sensu. W hurtowni z olejami technicznymi tego typu materiały kupuje się w ilościach hurtowych, najczęściej w dużych beczkach lub kanistrach o pojemności kilkudziesięciu, a niekiedy kilkuset litrów, w ten sposób obniżając jednostkową cenę produktu. Wyspecjalizowana hurtownia olejów jest zatem dobrym miejscem do zakupu potrzebnych olejów, smarów i płynów eksploatacyjnych do pojazdów i maszyn nie tylko ze względu na bogatą ofertę produktową, ale także z uwagi na możliwość uzyskania znaczących korzyści finansowych.

W celu obniżenia jednostkowej ceny oleju silnikowego, przekładniowego, hydraulicznego lub dowolnie innego, warto korzystać z usług profesjonalnych hurtowni z olejami i od razu zamawiać duże ilości potrzebnych produktów w opakowaniach zbiorczych, pojemnych beczkach lub kanistrach. To opłacalne, zwłaszcza w przypadku firm transportowych i dużych gospodarstw rolnych, gdzie oleje, smary i płyny eksploatacyjne zużywane są w ilościach hurtowych.