Rutynowe badania są czymś, czego nie powinniśmy zaniedbywać w szczególności, gdy mamy do czynienia z erą pandemii i szalejących wirusów, które, nawet gdy nie zagrażają nam samym, mogą przenieść się na naszą rodzinę. Wiele osób może po prostu zastanawiać się nad tym, jak często powinniśmy wykonywać testy CPR na obecność wirusa Covid19. Warto mieć to na uwadze, jeżeli nie chcemy stanowić zagrożenia dla innych osób, które mogą znajdować się w grupie ryzyka. Mimo wszystko niezależnie od tego, czy powinniśmy obawiać się wirusa, czy też nie, musimy mieć na uwadze to, że badanie się pozwoli nam oszczędzić problemu innym osobom, które będą miały z nami kontakt.

Dlatego taki test powinniśmy wykonać za każdym razem, gdy dojdzie do okoliczności, w których będziemy mogli zostać zakażeni. Na przykład poprzez uczestniczenie w imprezach okolicznościowych, gdzie znajduje się wiele osób lub wtedy, gdy będziemy mieli bezpośredni kontakt z osobą, u której niedługo po naszym spotkaniu wykryto koronawirusa. W takich przypadkach warto mieć na uwadze, że powinniśmy poddać się testom na obecność koronawirusa.

Inkubacja wirusów i wykonywanie testów na ich obecność

Osoby, które miały regularny kontakt z pacjentami mogą nadal być narażone na zarażenie wirusem. W przeciwieństwie do osób, które miały jedynie niewielki kontakt z koronawirusem, osoby te są bardziej narażone na rozprzestrzenianie się infekcji. Dlatego powinny być badane na obecność wirusa, nawet jeśli nie mają objawów. Przykładowo czy zdawaliście sobie sprawę z tego, że inkubacja wirusów grypy i przypominających grypę może w rzeczywistości trwać nawet od pięciu do siedmiu dni? Oznacza to, że nosiciel danego wirusa nie zawsze musi wykazywać objawy, nawet jeżeli jest w stanie już nim w pełni zarażać.

Taka inkubacja może czasami trwać nawet nieco dłużej, ze względu na to osoby, które miały kontakt z nosicielem czasami nie zdają sobie sprawy przez dłuższy czas z tego, że sami są nosicielami takiego wirusa. Organizm czasami potrzebuje tygodnia, a w niektórych przypadkach dwa tygodnie, aby wytworzyć przeciwciała przeciwko wirusowi. Testy powinniśmy zatem wykonywać nawet w czasie 9 lub 14 dni po spotkaniu z osobami będącymi nosicielami wirusów.