Longboard, czyli rodzaj coraz modniejszej deskorolki jest propozycją dla wszystkich tych, którzy cenią aktywność na świeżym powietrzu. Zapewnia fajną rekreację i ciekawie urozmaica czas. Właśnie teraz, gdy zbliża się sezon wiosenno-letni warto wybrać swój pierwszy longboard i zacząć przygodę z surfowaniem po miejskich ulicach! Wybór jest naprawdę spory, a sprzęt ten jest dedykowany każdemu, kto tylko zechce spróbować swoich sił. Jedno jest pewne, szybko można pokochać tę aktywność i wciągnąć się w świat deskorolkarzy.

Longboard, czyli deskorolka, która zyskuje na popularności!

Longboard, jest definiowany jako rodzaj pojazdu miejskiego, który sprawdza się na równych powierzchniach, jak i wzniesieniach. Właściwie jest dłuższą wersją tradycyjnej deskorolki i różni się od niej także konstrukcją. Przypomina nieco deskę surfingową. Dedykowany jest do spokojnej jazdy rekreacyjnej, jak i jazdy wyczynowej. Wyróżnia się około siedmiu modeli longboardów, które różnią się od siebie kształtem i długością. Każdy model może też mieć różne wersje designu, dzięki czemu, każdy może znaleźć taką, która najlepiej będzie do niego pasowała. Niezwykle ważny jest wybór pierwszej deski, która będzie służyła do nauki jazdy na niej i wprawiania się. Po pierwsze podczas wyboru modelu longboardów bierze się pod uwagę wzrost i masę. Dla osób początkujących szczególnie poleca się model Pintail. Charakteryzuje się on znaczną stabilnością. Ma kształt łezki i dostępny jest w długości do 100 cm. Ponadto ma dobrą manewrowość i jest poręczny. Jednak nie koniecznie sprawdzi się w jeździe wyczynowej.

Dlaczego, warto jeździć na longboardzie?

Przede wszystkim jest fajną rekreacją, a jazdę na longboardzie może opanować każdy. Z pewnością rozwija równowagę i koordynację ruchową. Jazda na desce sprzyja również spalaniu kalorii i wzmacnia mięsnie – te kwestie zależą od techniki i czasu jazdy. Ponadto, ponieważ jest, rekreacją na świeżym powietrzu w sposób naturalny dostarcza nam witaminę D oraz dotlenia, co przekłada się na lepszy nastrój i sen.