Bóle głowy są powszechną dolegliwością.

Według Amerykańskiej Fundacji Migreny, około 10% ludzi cierpi na przewlekłe bóle głowy, przy czym częściej cierpią na nie kobiety niż mężczyźni. Bóle głowy mogą być spowodowane wieloma różnymi czynnikami. Na szczęście można sobie z nimi poradzić naturalnymi sposobami.

Alkohol – najpopularniejszy powód bólu głowy

Alkohol i bóle głowy idą w parze, ale związek ten nie zawsze jest pozytywny. Alkohol może być czynnikiem wyzwalającym bóle głowy, pogarszając je, gdy je masz. Zbyt częste picie może również prowadzić do chronicznych bólów głowy u niektórych osób.

Co więcej, nawet jeśli nie odczuwasz szczególnej wrażliwości na sam alkohol (na przykład, jeśli nie masz skłonności do migren), picie dużych ilości alkoholu może nadal prowadzić do bólu głowy poprzez odwodnienie lub inne czynniki, które mogą powodować stres w organizmie, takie jak zły sen lub rozstrój żołądka.

Post dla zdrowia

Faza po bólu głowy charakteryzuje się bólem, który może obejmować pulsowanie i wrażliwość na światło. Bólowi głowy mogą towarzyszyć nudności i wymioty, lub mogą mu towarzyszyć wszystkie te objawy jednocześnie.

Jeśli czytasz ten artykuł, ponieważ cierpisz na ból głowy po fazie bólu głowy, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc złagodzić swój ból:

  • Pij dużo wody przez cały dzień. Odwodnienie może powodować bóle głowy, więc upewnij się, że pijesz wystarczająco dużo, aby twój mocz był czysty i bezwonny (chyba że jesteś chory).
  • Zjedz trochę dobrego jedzenia! Może to wydawać się sprzeczne z celem, jeśli masz mdłości z odwodnienia; jednak jedzenie zdrowej żywności pomoże złagodzić mdłości, a także dostarczy składników odżywczych dla procesów gojenia. Unikaj na razie tłustych potraw o wysokiej zawartości tłuszczu – trzymaj się owoców i warzyw, dopóki mdłości nie ustąpią całkowicie.

Stres i niepokój równie powoduje ból głowy

Stres i niepokój mogą powodować bóle głowy, a także pogarszać istniejące. Stres jest częstym czynnikiem wywołującym napięciowe bóle głowy, które charakteryzują się napięciem lub uciskiem mięśni głowy i szyi. Oprócz napięcia mięśni w głowie i szyi, możesz odczuwać ból, który promieniuje od ramion w dół do górnej części pleców.

Bóle głowy spowodowane przez stres często naśladują objawy migreny z:

  • Wrażliwość na światło (np. jasne światła ranią oczy);
  • Nudności lub wymioty;
  • Opadanie powieki po jednej stronie twarzy (jakby ktoś pociągnął w dół jedną stronę dolnej powieki).

Więcej o tym jak radzić sobie z różnymi dolegliwościami przeczytasz w portalu: https://naturalcare.pl/.