Wielu osobom zdarza się tworzyć plan treningowy lub podchodzić do regularnych treningów bez docelowej wiedzy dotyczącej tego ile razy dziennie powinni tak naprawdę trenować. Należysz do grona osób z tej kategorii? Zatem dziś zastanowimy się wspólnie nad tym, ile tak naprawdę powinniśmy czasu poświęcać na nasz regularny trening. Czasami ustalenie tego ile dni tak naprawdę powinniśmy ćwiczyć może być dla niektórych osób nieco mylące. Co więcej, pamiętajmy o tym, że sprawy wcale nie ułatwia nam to, że mamy różne zadania do wykonania w ciągu dnia i każdy z nas ma inną ilość czasu wolnego do spożytkowania.

Niezależnie od tego, czy Twoim celem jest częstsze ćwiczenie na bieżni, by zrzucić kilka kilogramów, czy też zwiększenie ciężaru ciała, by nabrać masy mięśniowej, poniższe wskazówki pomogą Ci osiągnąć cel szybciej i z większym powodzeniem. Intensywność naszego treningu i ilość wykonywanych ćwiczeń powinny zależeć przede wszystkim od naszych indywidualnych celów, czyli tego, w jakim okresie chcemy zauważyć sprecyzowane rezultaty.

Jak wiele powinniśmy trenować, aby efektywnie chudnąć?

Możemy to ująć w niezwykle prosty sposób, ponieważ tak naprawdę wystarczy, że zaczniemy spalać w ciągu dnia więcej kalorii, niż spożywamy i wejdziemy w deficyt kaloryczny, który zacznie zmuszać nasz organizm do pobierania energii w zmagazynowanej wcześniej tkance tłuszczowej. Oczywiście ćwiczenia kardio, a nawet siłowe odgrywają swoją istotną rolę podczas organizacji całego procesu odchudzania.

To, ile schudniesz, zależy od ilości ćwiczeń, w które jesteś gotowa się zaangażować, oraz od tego, jak ściśle trzymasz się swojej diety. Jeśli naprawdę chcesz zobaczyć rezultaty na wadze i kontynuować postępy w miarę upływu czasu, musisz poświęcić się ćwiczeniom przez co najmniej cztery do pięciu dni w tygodniu.

Od czego zacząć? Już 30 minut ćwiczeń kardio takich jak bieganie lub wykorzystywanie dedykowanego sprzętu typu rowerka stacjonarnego, lub bieżni może nam pomóc w zrzuceniu zbędnej tkanki tłuszczowej. Zdaniem ekspertów 150 minut ćwiczeń w ciągu tygodnia rozłożone na trzy lub pięć dni może być dostatecznym dodatkiem do dobrze wyliczonej diety.