Trening siłowy powinien odbywać się w regularnych odstępach, jednak musimy przy tym mieć na uwadze również to, że wraz z treningiem siłowym musimy ustalić konkretne przerwy między sesjami treningowymi. Tylko w ten sposób zapewnimy swojemu organizmowi dostateczną dawkę odpoczynku, która jest niezbędna do prawidłowego wzrostu mięśniowego. Trening siłowy powinien odbywać się dwa do trzech dni w tygodniu. Uwzględnij trening całego ciała, który skupia się na ćwiczeniach złożonych. Są to ćwiczenia, w których pracuje jednocześnie kilka mięśni.

W przypadku treningów siłowych warto zadbać o to, aby regularnie zmieniać intensywność treningową, dzięki czemu upewnimy się co do tego, że nasz organizm nie przyzwyczai się do wysiłku podczas treningu. W ten sposób nasz organizm dostanie dostatecznie dużo bodźców do wzrostu i będzie mógł nieustannie rozwijać się podczas sesji treningowych. Do tego niezbędna jest również odpowiednia dieta, która składa się nie tylko z właściwej ilości wyliczonych kalorii, ale także z dużej ilości makroskładników.

Warto łączyć różnorodne metody treningu cardio wraz z aktywnością w postaci ćwiczeń siłowych

Łączenie aktywności wydolnościowej z treningiem siłowym wcale nie jest złym pomysłem wbrew temu, że wielu amatorów tak uważa. Przy odpowiedniej diecie trening cardio nigdy nie zabije naszych przyrostów masy mięśniowej, a dodatkowo może je nawet wspomóc. Dlatego też pomimo przybierania na masie nie powinniśmy wystrzegać się sprzętu do treningu cardio i biegania na świeżym powietrzu, ponieważ zawsze jest to niezwykle korzystna aktywność dla naszego organizmu. W naszym arsenale powinny znaleźć się także treningi obwodowe.

Stosując treningi obwodowe mamy możliwość dodatkowo zwiększyć spalanie tkanki tłuszczowej przy równoczesnym zachowaniu przyrostu mięśni. Trening obwodowy polega na wykonywaniu serii ćwiczeń, jedno po drugim, bez odpoczynku między każdym ćwiczeniem. Po zakończeniu serii ćwiczeń zazwyczaj odpoczywa się przez określony czas. Większość zawodników odpoczywa mniej więcej przez minutę. Pamiętajmy jednak o tym, aby w trakcie sesji treningowych ustalić odpowiednie obciążenia i intensywność. W przeciwnym wypadku przyrost masy mięśniowej może być powolny pomimo regularnych ćwiczeń na siłowni lub w domu.