Kiedy ludzie wyobrażają sobie wakacje, bardzo często mają w głowie zamysł dotyczący gorących rejonów, które są w stanie dostarczyć im mnóstwa wakacyjnego klimatu, o którym będą mogli opowiadać wśród swoich przyjaciół, czy też rodziny. Wakacje w ciepłym i typowo tropikalnym klimacie nie są jednak tym, czego szukają wszyscy turyści. Czasami mamy ochotę na coś nieco odmiennego. Istnieje ogromna ilość miejsc występujących w chłodnych klimatach. Pomimo tego, że nie znajdziemy tam ciepła i piaszczystych plaż, niektóre z nich mają w sobie naprawdę mnóstwo uroku przyciągającego interesantów z całego świata. W poniższym wpisie zebraliśmy miejsca, które naszym zdaniem są godne uwagi.

Wybierz się na Alaskę

Alaska jest niezwykle nietypowym miejscem, które ma do zaoferowania krajobraz wyglądający na taki, który nie został jeszcze dotknięty przez człowieka. Z tego powodu Alaska może być doskonałym sposobem na to, aby obrać tę okolicę za cel podróży w przypadku każdej osoby pragnącej nieco innych wrażeń. Oczywiście możemy wybrać się w ciepłe kraje nad morze, ocean, czy też w okolice, gdzie będziemy mogli spędzić czas z drinkami pod palmą. Jednak taki rodzaj rozrywki prawdopodobnie nie trafia do wszystkich.

Jeżeli jesteś osobą, która poczuła w sobie zew natury, prawdopodobnie zaspokoisz pierwotne żądze podczas podróży po Alasce. Ten region ma do zaoferowania widok przepełniony pięknymi, krystalicznie czystymi jeziorami, lasami z ogromną ilością dzikich zwierząt, które zdają się żyć w idealnej symbiozie z naturą ze względu na brak wzmożonej działalności człowieka w tych okolicach. Mamy do dyspozycji ogromną liczbę atrakcji, które różnią się od typowych ofert z biur podróży. Na Alasce możemy na przykład uraczyć się interesującym wyścigiem zaprzęgu psów.

Kiedy już znajdziecie się w tym regionie, nie zapomnijcie skorzystać z okazji i odwiedzić fantastycznych jaskiń lodowych. Na terenie Alaski można spędzić naprawdę niezapomniane wakacje. Pomimo tego, że podczas zimy pogoda z całą pewnością nie będzie nas rozpieszczała, jesteśmy pewni co do tego, że po powrocie z tej dzikiej lokalizacji będziecie mieli znacznie więcej historii do opowiedzenia swoim znajomym, niż w przypadku odwiedzin nad polskim morzem.

Islandia – niewielkie państwo, które jest świetnym celem podróży turystycznych

Chociaż ten niewielki kraj na terenie Europy skrywa w sobie niesamowity urok i piękno niezależnie od pory roku, prawdopodobnie najlepiej, jeżeli postanowimy odwiedzić te okolice w trakcie zimy. Kiedy na Islandii rozpoczyna się sezon zimowy, dopiero wtedy będziecie mogli zapoznać się z ogromnym potencjałem estetyki, skrywanej przez wysepkę. Jeżeli jesteście fanami dzikiej przyrody, znajdziecie tam mnóstwo fantastycznych materiałów do obserwacji. Lodowce przepełnione błękitnymi barwami, pokryte śniegiem oraz lodem plaże i zapierające dech w piersiach wodospady to prawdziwy raj dla fanów natury nieskalanej działaniem ludzkiej dłoni.

Jezioro Bajkał na Syberii

Okolice Jeziora Bajkał mają do zaoferowania nie tylko fantastyczne atrakcje dla fanów zimowych atrakcji. Ta lokalizacja skrywa przed turystami najgłębsze jezioro na świecie. Każda osoba, która przepada za takimi nietypowymi ciekawostkami, powinna dać sobie szansę i zwiedzić ten rosyjski cud natury. Wielu turystów zwraca uwagę na to, że jest tutaj szczególnie pięknie, jeżeli przyjedziemy na miejsce w okolicach marca lub lutego. Do najpopularniejszych aktywności, którym możemy się oddać podczas podróży w okolicach Jeziora Bajkał, to między innymi łyżwiarstwo i wędkowanie.

Missoula na terenie stanu Montana

Szukacie atrakcji na terenie Ameryki? Missoula w stanie Montana jest prawdopodobnie tym, co spełni wasze oczekiwania w stu procentach. Chociaż niewiele osób kojarzy stan Montana z zimowymi atrakcjami, prawdopodobnie tak jak każdy turysta bylibyście zaskoczeni po dotarciu na miejsce. Zimowe wakacje nabierają nowego znaczenia, gdy już tutaj dotrzemy. Przede wszystkim miasto słynie z wielu sportów zimowych. Z tego powodu na miejsce przyjeżdżają całe rodziny z dziećmi lub po prostu paczki zgranych znajomych, którzy szukają miejsca do uprawiania sportu zimowego.

Możemy tutaj szlifować nasze zdolności narciarskie, czy też łyżwiarskie lub po prostu oddać się jazdom na sankach. To jednak nie wszystko. Na pewno, gdy zostaniecie na dłużej, będziecie mieli okazję ku temu, aby poznać lokalną kuchnię. Jest równie fantastyczna, co widoki otaczające region podczas zimowych miesięcy. Kiedy już znudzi się wam zimno, zawsze możecie udać się na teren gorących źródeł, aby zażyć leczniczej i regeneracyjnej kąpieli. Nieopodal gorących źródeł znajdziecie też sklepy sprzedające lokalne piwa. Będą one idealnym zwieńczeniem wyczerpującego dnia.

Zimowe atrakcje? Nie może zabraknąć Norwegii!

Najlepszym sposobem na odkrycie norweskich fiordów i zobaczenie zorzy polarnej z pierwszej ręki jest wyprawą łodzią lub rejs w górę norweskiego wybrzeża. Z całą pewnością ta destynacja spełni oczekiwania wszystkich osób, które uwielbiają zimowe klimaty. Norwegia to miejsce dla tych, którzy kochają przyrodę i dziką naturę w pełnej okazałości.