Zrezygnuj z klasycznych frytek i wypróbuj frytki w wersji dietetycznej, które pozwolą ci pozostać przy diecie o wiele dłużej. Wrzucenie pokrojonych warzyw do piekarnika i skropienie ich oliwą z oliwek nie powinno stanowić dla nikogo problemu, dlatego też powinniśmy być pewni co do tego, że niezależnie od naszych zdolności kulinarnych, poradzimy sobie z tym, aby stworzyć naszą zdrowszą wersję frytek. W tym celu musimy zakupić bataty, które wykorzystamy, zamiast ziemniaków używanych w klasycznych przepisach na frytki.

Pamiętajmy również o tym, że gdy przygotowujemy domowe frytki, możemy stworzyć swój własny dip, który będzie o wiele mniej kaloryczny od tego, który otrzymamy w restauracji. Dlatego też powinniśmy wykorzystać to jako doskonałą okazję do urozmaicenia naszej diety. Wystarczy, że wymieszamy kilka składników dietetycznych, takich jak jogurt proteinowy i trochę czosnku oraz przypraw i mamy doskonały dip do frytek, który jest niezwykle niskokaloryczny. Przygotuj świeży czosnek i musztardę dijon, aby rozpieścić swoje kubki smakowe bez konieczności dodawania nadprogramowych kalorii do menu.

Masz ochotę na coś słodkiego na diecie? Nic prostszego!

Jak tylko możesz, uciekaj od koktajli mlecznych z KFC lub innych popularnych sieci z fast foodami, ponieważ już jedna porcja może mieć więcej niż 800 kalorii. Jeżeli jednak na dworze jest niezwykle gorąco, a ty masz ochotę na słodką i ochładzającą podniebienie przyjemność, możesz pozwolić sobie na niskokaloryczne smoothie na jogurtach naturalnych. Wystarczy, że dodasz do nich swoje ulubione owoce i możesz eksperymentować z różnymi smakami. W ten sposób stworzysz doskonałe smoothie, które będzie nadawało się do spożywania latem.

Możesz również pozwolić sobie na coś słodkiego za pośrednictwem pasty z orzechów. Będzie o wiele zdrowsza i mniej kaloryczna od popularnych batonów. Zamiast jeść klasyczne słodycze, skosztuj orzechów lub owoców, które zostały oblane cienką warstwą czekolady. W ten sposób możesz pozwolić sobie na odrobinę fantastycznego smaku nawet na diecie, ponieważ orzechy zawierają dużo substancji niezwykle potrzebnych naszemu mózgowi do prawidłowej pracy. Orzechy są na pewno elementem odżywiania, którego nie powinniśmy odmawiać sobie nawet podczas restrykcji kalorycznych.